Nezahálíme ani o prázdninách!

POŘÁDANÉ TÁBORY 2024

Právě se můžete přihlásit na tyto pořádané tábory!

Sportovní příměstský tábor  ( 15.-19.7. - čas 7:30-15:30 )

v duchu olympijských her

Na ZŠ Sluneční v Šumperku

Příměstský sportovní tábor pro děti od 5 do 12let. Odevzdáte dítě ráno a odpoledne si jej vyzvednete spokojená a příjemně unavené.

Pro děti je zajištěno sportoviště se šatnou a soc. zařízením na ZŠ Sluneční v Šumperku, kde se tábor bude převážně odehrávat. Budeme se však snažit využívat i přírodu blízkého Háje a snad i koupaliště ( pokud počasí dovolí ). Dětem je zajištěno celodenní stravování včetně teplého oběda, dvou svačinek a pitného režimu.

Program dne:

  • 7:30 - 8:00 - Příjezd na tábor 
  • 8:00 - 10:00 - Hry a průpravná cvičení
  • 10:00 - 10:30 - Svačinka
  • 10:30 - 12:00 - Olympijské a další sportovní aktivity 
  • 12:00 - 13:00 - Oběd 
  • 13:00 - 14:00 - Gymnastika a jiné obratnostní aktivity
  • 14:00 - 14:30 - Svačinka 
  • 14:30 - 15:30 - Hry a skupinové aktivity
  • 15:00 - 16:00 - Vyzvednutí z tábora

Dobrodružný tábor se zaměřením na sporty v přírodě ( 12.-18. srpnu 2024)

Rakousko - Wildalpen (7mi denní pobytový tábor)

Jedná se o pobytový tábor pro děti od 10ti do 17ti let v Rakouských Alpách, kde Vaše dítě zažije sedm dní plných aktivit s nádechem adrenalinu, při kterých se rozhodně nebude nudit, osamostatní se a seznámí s partou príma kamarádů. Bydlí se v malebném rodinném penzionu uprostřed překrásné přírody pohoří Hoch Schwab. Je zajištěna kompletní strava, pitný režim, doprava, vstupy a nabytý program. O Vaše děti se budou starat naši certifikovaní profesionálové Lukáš Krejší, Kristýna Ouvínová a Tomáš Skála.

Pondělí - ráno odjezd z Prahy/Olomouce/Brna, po cestě padleboarding/wake boarding, na místě seznamovací hry a zahajovací oheň.

Úterý - rozcvička, základy raftingu na Salze, výlet na vodopády, táborová hra.

Středa - rozcvička, parkour, slack-line, via ferrata, lanový most a vysutá vyhlídka, lukostřelba, táborová hra.

čtvrtek - rozcvička, rafting na divoké vodě, noční program.

pátek - rozcvička, parkour, skalní lezení, koupaliště, lukostřelba, táborová hra.

Sobota - rozcvička, Jezero a vyhlídková via-ferrata, táborová hra.

Neděle - rozcvička, balení, padleboarding/wakeboarding po cestě domů, návrat do Prahy/ Brna / Olomouce ve večerních hodinách.


Seriál workshopů v In motion aréně v Praze

Termíny: budou upřesněny   - vždy od 14. do 15:30 hod.

Připravily jsme pro vás seriál workshopů, které jsou zaměřeny jednak jako zkušební hodina pro děti i rodiče, kteří si chtějí vyzkoušet úvodní parkourový trénink v ideálních podmínkách, ale zejména se jedná o tréninky na zdokonalení techniky překonávání určitých překážek pro parkouristy z našich kroužků. 

Každý workshop začíná seznámením se s trenérem, halou a s ostatními účastníky tréninku. Následuje průpravná část, kdy se každý fyzicky i psychicky připraví na parkourový trénink. Poté následuje trénink vlastní parkourové techniky na různých překážkách s důrazem na zaměření daného workshopu. Následuje "flow", tedy přesun z místa "A" do místa "B" co nejefektivnějším plynulým způsobem za použití různých technik překonávání překážek, které stojí v cestě. Snažíme se postupně více a více probouzet v jedinci kreativitu a individualizaci řešení překonávání překážek. Na závěr workshopu si mohou všichni vyzkoušet skoky a triky do molitanové jámy.

Seriál zdokonalujících tréninků se skládá z lekcí zaměřených na:

1. Bedny a bedýnky - 

2. "Raily" (Trubkové překážky) - 

3. Zdi a šikminy - 

4. Triky a skoky - 

Za každý absolvovaný workshop získá účastník jeden barevný náramek ze speciální edice a při nasbírání všech čtyř i speciální tričko (design náramků a triček je zatím tajemstvím ;-).


Víkendové lyžování pro děti i rodiče

 pořádáme víkendový rodinný kurz v Kořenově/Rejdicích

Víkendové lyžování je určeno jak samotným dětem, tak rodičům s dětmi. Jedná se o celovíkendový pobyt na horách včetně dopravy a servisu, který si budete pro sebe nebo své dítě přát. Odjíždíme z Prahy v pátek odpoledne z určených lokalit mezi 15. a 17. hod. a vracíme se v neděli večer mezi 17. až 19. hod. v závislosti na hustotě dopravy a na lyžařských podmínkách. 

Lyžařský či snowboardový kurz probíhá pro děti zvlášť, aby si rodiče mohli v klidu sami zalyžovat anebo si přizpůsobit program podle vlastního přání. Samozřejmě je zde možnost využít i rady, či instruktáže odborníka. 

Program kurzu:

Pátek odpoledne - Vyzvednutí dětí a odjezd do hotelu Čert v Kořenově https://www.haciendacert.cz/, 19:00 - 20:00 večeře, 21:00-21:30 večerka
Sobota - 8:00 budíček a rozcvička, 8:30 snídaně, 9:30-12:00 první etapa výcviku, 12:15 Oběd, 12:45-13:45 polední klid, 14:00-16:30 druhá etapa výcviku, 17:00-18:00 osobní volno, 18:00 večeře, 19:00- 20:30 program instruktorů, 20:30-21:30 ukládání dětí spát, 21:30 večerka
Neděle - 8:00 budíček a rozcvička, 8:30-9:00 snídaně, 9:00-9:30 - úklid pokojů, 10:00-12:30 třetí etapa výcviku, 13:00 oběd, 14:00-15:30 čtvrtá etapa výcviku, 16:30 odjezd směr Praha, 18:00-19:00 dojezd na adresu určení.

Další informace: 

Řidičem je náš ubytovatel a lyžařský učitel Jan Štejfa. Prosím Vás tedy o odevzdání dokumentů ( originál přihlášky, bezinfekčnost, kopii kartičky pojištěnce, zdravotní způsobilost, popřípadě prohlášení zákonného zástupce) a také peněz při odjezdu (nejlépe v euro složce a obálce) právě jemu. Případné peníze na půjčovné vybavení (600Kč) a kapesné (200Kč doporučené) dejte přímo dětem..

Dětem do 150 cm a 36kg prosím vezměte s sebou k odjezdu podsedák, pokud nemáte, tak sedačku anebo mi ještě dejte vědět, že potřebujete podsedák zapůjčit.
Při návratu Vás budeme informovat o přesném času příjezdu předem.Jinak veškeré informace o průběhu víkendového lyžování budou vyvěšeny na našem facebooku: https://www.facebook.com/pg/intomovement.net/posts/?ref=page_internal 

Gymnastická a parkourová exhibice v SCIS


Letošní exhibice se opět uskuteční těsně před Velikonočními svátky ve sportovní hale Sunny Canadian International School v Jesenici-Osnici nově však bude v duchu gymnastiky i parkouru. 

Jedná se o pohodovou dobročinnou neziskovou akci, kterou organizujeme zcela dobrovolně za účelem předvedení dovedností dětí z gymnastických a parkourových kroužků, přičemž součástí akce je i dobrovolná podpora hendikepované Janičky. 

Děti tedy mají možnost ukázat svým příbuzným a kamarádům, co se v gymnastice či v parkouru naučily a získají diplom se svým individuálním výsledkem. Pro všechny je rovněž připraven dárek, občerstvení a nějaká zábava. Pro sourozence  a kamarády je nafouknutý skákací hrad a rodiče mohou podpořit hendikepovanou Janičku koupí trička či jejich drobných výrobků.

Myslíme si, že je důležité, aby každý cítil podporu v tom, co dělá a tím posiloval i svůj vztah ke sportu, proto se zde nehraje na umístění, či medaile, a snad zde neuvidíte ani žádné slzičky ;-). Jde nám o radost děti z možnosti ukázat rodičům, jak jsou šikovné. Prosíme Vás tedy, abyste si hezky promluvili se svými dětmi a přihlásili je na toto pěkné sportovní dopoledne, uvidíte, že soutěž může být i zábava!